توسعه ضریب نفوذ فناوری‌های ساخت افزایشی با استارتاپ ها‌

اقتصاد ایران: تهران– ایرنا- رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اگر تا دیروز در زیست بوم نوآوری کشور به وجود استارتاپ های خدماتی افتخار می کردیم، امروز شاهد ظهور نسل جدیدی از استارتاپ های حوزه فناوری از جمله ساخت افزایشی هستیم.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری فر در افتتاحیه دومین رویداد چاپ سه‌بعدی ایران در سخنانی، برگزاری این جشنواره را گامی برای توسعه فناوری ساخت افزایشی دانست و اظهار کرد: حوزه ساخت افزایشی به عنوان یکی از عناصر انقلاب صنعتی در هزاره سوم مطرح است که محققان در دنیا به سرعت در حال توسعه و تجاری سازی این حوزه هستند.
وی افزود: البته تولید علم در ایران نیز با توجه به ظرفیت های موجود و بالقوه مراکز علمی جایگاه خوبی دارد. اما نکته مهم این است که تولید محصولات در این حوزه باید به چرخه فناوری متصل شود و بحث تجاری سازی آن در عرصه های مختلف صنعتی به کار گرفته شود.
قادری فر ادامه داد: همچنین با رویکردها و جهت گیری های صحیح به خصوص در سال های اخیر برای حمایت از شرکت های دانش بنیان شاهد ظهور نسل جدیدی از استارتاپ های فناوری محور در کشور هستیم.
وی همچنین بیان کرد: ظرفیت های خوبی در حوزه ساخت افزایشی خصوصا در شرکت های دانش بنیان ایجاد شده است، امروز بیش از 30 شرکت محصولات فناورانه خود را به بازار عرضه می کنند.
قادری فر ادامه داد: بنابراین در تمام مراحل یعنی از ایده تا تولید محصول در حوزه ساخت افزایشی فعالیت های خوبی در حال انجام است که اگر فعالیت های فناورانه در مسیر صحیح قرار گیرد و ما با چتر حمایتی مناسب بستر سازی و از آنها حمایت کنیم به زودی شاهد شرکت های بزرگ استارتاپی در این حوزه خواهیم بود.
به گفته وی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با توسعه زیست بوم فناوری در کشور زمینه فعالیت برای جوانان را فراهم می کند تا فعالیت مطالعاتی و تحقیقاتی بازار محور را به عرصه ظهور برسانند. چرا که بازار بزرگی در انتظار این حوزه ها است و در داخل کشور بازار بزرگ 80 میلیونی و در منطقه نیز حداقل 600 میلیونی در انتظار فناوران و نوآوران جوان کشور است.
دومین رویداد جامع ساخت افزایشی ایران (چاپ سه بعدی) 14 تا 16 آذر ماه سال جاری در باغ کتاب تهران در حال برگزاری است.
در این رویداد در مجموع در بخش نمایشگاه 25 شرکت دانش بنیان و دانشگاه دستاوردهای خود را ارائه می دهند همچنین بیش از 35 گروه دانشجویی، دانش آموزی و دبیران نیز در بخش مسابقه رویداد به رقابت می پردازند در بخش کنفرانس نیز 8 سخنرانی کلیدی و 29 مقاله ارائه می شود.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 11995 0 (0%)
یورو خرید 13855 0 (0%)
درهم خرید 3266 0 (0%)
دلار فروش 12061 0 (0%)
یورو فروش 13974 0 (0%)
درهم فروش 3316 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 94173 0.00 (0%)
یورو 108772 0.00 (0%)
درهم امارات 25050 0 (0%)
یوآن چین 11788 0 (0%)
لیر ترکیه 16253 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ