رئیس جمهور در اجلاس سراسزی نماز:

نماز نشانگر قدرت ما در برابر فشار دشمنان است

اقتصاد ایران: رئیس جمهور گفت: نماز نشان دهنده قدرت ما در این روز‌هایی است که فشار اقتصادی دشمنان بر ما تحمیل شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، حسن روحانی در جمع شرکت کنندگان در اجلاس سراسری نماز در سمنان با بیان اینکه نماز عبادت صرف و فروعی نظیر سایر فروع دین نیست، گفت: همه چهره اسلام وصورت اسلام نماز است.
وی افزود: جوهره دین ایمان به خدا، اعتماد به حق و عمل به دستورات الهی و نماز، پرچم دین است.
رئیس جمهور با بیان اینکه دین بدون نماز قابل شناخته شدن نیست، افزود: نماز همان اصل عبودیت در کنار توحید است و عبودیت بی توحید معنا ندارد و توحید بی عبودیت ما را به سر منزل مقصود نمی‌رساند.
وی به تعبیرات قرآن مجید به نماز در اسلام ودر همه ادیان اشاره کرد و گفت: نخستین دستورات خدا به موسی کلیم الله (ع) برپایی نماز است.
رئیس جمهور گفت: دین در دو کلمه پرستش و نیایش خلاصه می‌شود که پرستش جوهره و حقیقت دین و نیایش صورت زیبای پرستش است.
آقای روحانی گفت: برپایی حداقل ۱۷ رکعت نماز و یاد کردن رحمت خداوند در طول شبانه روز به خشونت، بد اخلاقی و تهمت منجر نمی‌شود پس اگر اخلاق ما با نماز ما نمی‌خواند پس جایی مشکل داریم و باید آن را حل کنیم.
راه مقاومت در برابر مشکلات و ایستادگی چیزی جز نماز نیست همانگونه که در دوران دفاع مقدس و با حضور شهدایی نظیر شهید بابایی رخ داد.
رئیس جمهور افزود: نخستین نکته‌ای که قرآن برای آرامش، حیات و سکون ما بیان می‌کند در کنار نماز به وجود می‌آید و این یعنی نماز افتخار بشریت و نیاز انسان است و اینکه خداوند به ما اجازه داده و بالاتر از آن دعوت کرده مایه فخر ماست.
آقای روحانی گفت: پیش از انقلاب نماز جماعت به معنای انقلابی بودن و مذهبی بودن بود و هم اکنون نماز مظهر دین و قدرت ماست.
وی با بیان اینکه ظهور دین در جهان به صورت نماز و حجاب است، گفت: نماز نشان دهنده قدرت ما در این روز‌هایی است که فشار اقتصادی دشمنان بر ما تحمیل شده است.
وی تاکید کرد: راه مقاومت در برابر مشکلات و ایستادگی چیزی جز نماز نیست همانگونه که در دوران دفاع مقدس و با حضور شهدایی نظیر شهید بابایی رخ داد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) روح مطمئنی نسبت به پیروزی انقلاب داشت، گفت: در دوران انقلاب ایستادگی، اعتقاد به حق و حسن ظن به خداوند باعث عظمت ما در آن دوران شد.
آقای روحانی با تاکید بر اینکه نماز باید از خانه و خانواده آغاز شود، گفت: نماز اول وقت و رفتار والدین آموزش عملی به فرزندان است.
من از اینکه در گزینش سوالاتی می‌کنند که جوانان را تشویق به دو رویی می‌کنند ناراحتم در حالیکه دین ما این طور نیست و به شکل دیگری داریم دین را معرفی می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه بانوان پس از پیروزی انقلاب، حجاب را به اختیار خود برگزیدند، گفت: زیرا بانوان متوجه شدند این دین عامل حرکت، جنبش، نجات، آزادی و عزت کشور است.
آقای روحانی همچنین نماز را یکی از محور‌های مشترک رابطه حوزه و دانشگاه ذکر کرد.
وی با بیان اینکه نکند که نماز ابزاری برای درجه، پست و گزینش شود، گفت: من از اینکه در گزینش سوالاتی می‌کنند که جوانان را تشویق به دو رویی می‌کنند ناراحتم در حالیکه دین ما این طور نیست و به شکل دیگری داریم دین را معرفی می‌کنیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه نماز به عنوان فخر، وظیفه، عظمت انسان نیایش و استعانت از خداوند است، گفت: برای ترویج نماز ابتدا خانواده و سپس مدرسه وظیفه بزرگی در این زمینه دارد.
وی با بیان اینکه در دبستان شالکه‌ها و شخصیت‌ها ساخته می‌شود، گفت: باید به آموزش و پروش برای دعوت و تشویق دانش آموزان به نماز توجه کنیم.
آقای روحانی گفت: اساس دین انتخاب است و با اجبار نمی‌شود از کسی خواست که نماز بخواند و اولین رکن در نماز نیت است که اساس آن بر انتخاب و آگاهی است.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز توان ما برای معنویت، دنیا، آخرت، قدرت روحی، ایستادگی در برابر مشکلات و هجمه‌ها و فشار‌ها، نماز است، گفت: با نماز همه چیز معنا پیدا می‌کند و اعمال ما جسم و نمازمان روح است و این روح است که ما را به تقرب خدا می‌رساند.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 11995 0 (0%)
یورو خرید 13855 0 (0%)
درهم خرید 3266 0 (0%)
دلار فروش 12061 0 (0%)
یورو فروش 13974 0 (0%)
درهم فروش 3316 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 94173 0.00 (0%)
یورو 108772 0.00 (0%)
درهم امارات 25050 0 (0%)
یوآن چین 11788 0 (0%)
لیر ترکیه 16253 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ