مدیرکل استاندارد استان خبر داد؛

جعل نشان استاندارد ملی در قزوین

اقتصاد ایران: مدیرکل استاندارد قزوین گفت: هفت مورد جعل استاندارد بر روی انواع کالا در نیمه نخست امسال در قزوین مورد شناسایی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران از قزوین، سیروس صارمی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز جهانی استاندارد برگزار شد، افزود: محصولات جعلی یاد شده شامل انواع لوازم خانگی و مواد غذایی بوده اند.
وی با بیان اینکه تولیدکنندگان این کالاها تحت پیگیرد قضایی قرار گرفته اند، اظهار داشت: در 6 ماه نخست امسال از 2 هزار و 576 فقره بازرسی صورت گرفته از واحدهای صنفی استان، 129 کالای بدون نشان استاندارد مورد شناسایی و جمع آوری قرار گرفت.
مدیرکل استاندارد قزوین ادامه داد: طی این مدت همچنین کارشناسان این اداره کل به منظور پیشگیری از تولید کالاهای غیراستاندارد از یک هزار و 69 واحد تولیدی نیز بازرسی به عمل آوردند.
صارمی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح طاها با هدف جلوگیری از عرضه کالاهای غیراستاندارد در قزوین، امسال 175 مورد نمونه برداری و 247 مورد آزمایش برروی کالاها صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه طی همین مدت 24 گواهی استاندارد ملی در زمینه های مختلف از جمله صنایع مواد غذایی توسط کارشناسان این اداره کل تدوین شده، تاکید کرد: امسال 50 نشان استاندارد نیز مورد بازنگری قرار گرفته است.
مدیرکل استاندارد قزوین در ادامه با اشاره به ارایه آموزش سه هزار و 812 نفر ساعت به مدیران حوزه کنترل کیفیت، تاکید کرد: در بخش برگزاری دوره های آموزشی برون سازی امسال نسبت به سال گذشته با رشد 266 درصدی روبرو بوده ایم.
صارمی اضافه کرد: در نیمه نخست امسال 58 مورد پروانه کاربرد نشان استاندارد اجباری در استان صادر شده که با توجه به لزوم استاندارد سازی فضاهای بازی کودکان، 131 مورد هم بازرسی از مکان های یاد شده به عمل آمده است.
وی با اشاره به ضرورت تاییدیه گواهی استاندارد پیش از واردات و صادرات کالاها، اظهار داشت: در نیمه نخست امسال 320 مورد گواهی صادراتی و 735 مورد گواهی وارداتی توسط اداره کل استاندارد قزوین صادر شده است. 
این مسئول با اشاره به نظارت اداره کل استاندارد بر وضعیت استاندارد نازل های سوخت و باسکول ها، گفت: امسال 426 مورد آزمون باسکول وسایط نقلیه جاده ای و 50 مورد نیز آزمون نازل جایگاه های سوخت به انجام رسیده است.
مدیرکل استاندارد قزوین یادآور شد: طی همین مدت همچنین 27 مورد پروانه اجباری به دلایل مختلف از جمله عدم تطبیق با استاندارد و یا تولید ابطال و 68 مورد پروانه استاندارد تشویقی نیز به همین دلیل تعلیق شده اند.
وی در ادامه با اشاره به 631 مورد بازرسی از آسانسورها توسط شرکت های زیر نظر این اداره کل، از شهرداری ها خواست تا براساس قانون عمل کرده و به ساختمان هایی که آسانسورهای آنها دارای تاییدیه شرکت های ایمنی زیر نظر استاندارد نیست، پایان کار ندهند.
صارمی با بیان اینکه از مراکز عمومی و ادارات خواسته شده تا آسانسورهای دارای نقص را اصلاح کرده و گواهی تاییدیه آنها را دریافت کنند، گفت: در صورتی که این آسانسورها با مشکل جدی مواجه باشند با هماهنگی دستگاه قضایی، آنها را پلمپ می کنیم.
مدیرکل استاندارد قزوین با اشاره به اهمیت استاندارد در رونق تولیدات داخلی، اظهار داشت: این موضوع به حدی قابل اهمیت بوده که بندی از سیاست های اقتصادی مقاومتی به آن اختصاص یافته است.
این مسئول در پایان اضافه کرد: با ارتقای کیفیت کالاها می توان به تحقق بهتر شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده، عمل کنیم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 12003 0 (0%)
یورو خرید 13826 0 (0%)
درهم خرید 3249 0 (0%)
دلار فروش 12072 0 (0%)
یورو فروش 13965 0 (0%)
درهم فروش 3302 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 86888 0.00 (0%)
یورو 98202 0.00 (0%)
درهم امارات 24854 0 (0%)
یوآن چین 11816 0 (0%)
لیر ترکیه 15875 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ