عضو کمیسیون اقتصادی درگفتگو با اکونیوز:

فعالان اقتصادی از بازار ثانویه ارز استقبال نکردند

اقتصاد ایران: عضو کمسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در دست داشتن سهم زیادی از فعالیتهای اقتصادی توسط دولت یکی از عوامل عقب ماندگی اقتصادی بشمار می رود گفت:بازار ثانویه هم التیام بخش درد های اقتصادی کشور نیست.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، "معصومه آقاپور" در گفتگو با اکونیوز افزود:حدود دو هفته از راه اندازی بازار ثانویه ارز می گذرد و در این مدت تا حدودی این بازار توانسته است نرخ ارز را تعدیل نماید اما شواهد نشان می دهد که فعالان اقتصادی آن گونه که باید از این بازار استقبال نکرده اند و این بازار آن طور که پیش بینی می شد، رونق نگرفته است و حجم و سرعت معاملات در آن پایین است.
وی گفت:در حال حاضر در رابطه با شرایط اقتصادی مشکل اصلی امنیت روانی و اقتصادی می باشد که نداریم  این مشکل در طی 10 سال اخیر وجود داشته است که در این یکسال اخیر به شکل واضح تری ایجاد شده است.
مسائل مربوط به کاسپین،آرمان اطمینان را از مردم سلب کرد در راستای آن شاخص بورس سقوط کرد،اعتماد مردم نسبت به بانک ها از بین رفت و پس از آن تحریم ها و مسائل برجام باعث یک هیجان اقتصادی و افزایش برخی قیمت ها شدیم.
آقاپور گفت:ساختارهای مدیریتی بسیاری در زمینه اقتصاد در جهان امروزی وجود دارد که اجرایی کردن هر کدام از آنها شرایط و مقتضیات زمانی و مکانی خاص خود را می طلبد. افرادی که در پستهای کلیدی و اصلی کنترل اقتصاد یک کشور قرار دارند و مدیران سطح بالا می باید توانایی اداره سیاستهای کلان اقتصادی را داشته باشند و حتی الامکان از روشهای آزمون و خطا در مراحل عملیاتی اجتناب کنند. برخورداری از علم و دانش بروز اقتصاد و همچنین قابلیت اجرایی، مشورت با صاحب نظران، داشتن تجربه و نظارت از خصوصیات مهم مدیران اقتصادی هر کشور باید باشد.
این نماینده اقتصادی گفت:دررابطه با اداره ی اقتصاد کشور تا زمانی که به مردم اتکا نکنیم بخش خصوصی را افزایش ندهیم همه ی هزینه ها به دوش دولت میباشد و یک بازار سایه در کنار بازار دولت شکل میگیرد در حال حاضر راهکارهای ارائه شده باید کوتاه مدت باشد تا بتوانیم به یک سرو سامان در حوزه ی اقتصادی دست پیدا کنیم.
وی گفت:دولت و بخش اجرایی و حتی سران سه قوا نباید سعی در این داشته باشند که مردم را وادار به کاری کنند بلکه باید به بحث مردم هم گوش کنند و حضور آنها را پررنگ تز کنند تا تمام هزینه به دوش دولت نباشد که این امر هزینه های سنگینی برای دولت به باز می گذارد.  
برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 12003 0 (0%)
یورو خرید 13826 0 (0%)
درهم خرید 3249 0 (0%)
دلار فروش 12072 0 (0%)
یورو فروش 13965 0 (0%)
درهم فروش 3302 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 86888 0.00 (0%)
یورو 98202 0.00 (0%)
درهم امارات 24854 0 (0%)
یوآن چین 11816 0 (0%)
لیر ترکیه 15875 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ